Účinné látky - DENNÍ KRÉM DIAMOND – 50 ml

 

Prunus Armeniaca Kernel Oil – Meruňkový olej za studena lisovaný v bio kvalitě

Butyrospermum Parkii Butter – Bambucké máslo v bio kvalitě

Propanediol – hydratační látka původem z kukuřice

Glycerin – humektant, nosič přírodní konzervace

Cetearyl Olivate – olivový emulgátor

Caprylic/Capric Triglyceride – olejový emolient z kokosového olej

Microcrystalline Cellulose – zahušťovadlo na bázi celulózy

Isoamyl Laurate – lehký emolient přírodního původu

Squalane – skvalan z oliv

Sorbitan Olivate – olivový emulgátor

Aloe Barbadensis Leaf Juice – džus z listů aloe vera

Cetearyl Alcohol – strukturní vosk

Butylene Glycol – rozpouštědlo a nosič peptidu

Argania Spinosa Kernel Oil – Arganový olej v bio kvalitě

Camellia Oleifera Seed Oil – Kaméliový olej v bio kvalitě

Panthenol – známá zklidňující látka

Lavandula Stoechas Extract – extrakt z Levandule ouškaté pro lifting mimických vrásek

Lavandula stoechas je Olej získaný superkritickou extrakcí CO2 z rostliny Lavandula stoechas (Levandule korunkatá/smilovitá/klasnatá), také nazývaná levandule ouškatá podle tvaru jejích květů. Vyhlazuje a uvolňuje vrásky pro okamžitý účinek proti stárnutí. Inhibuje svalové kontrakce vratným a opakujícím se způsobem. Relaxace vrásek přináší  okamžitý anti-aging efekt, zatímco epidermální rekonstrukce posiluje a prodlužuje zmírnění vrásek, zvláště tzv. vraní stopy (vrásky u vnější strany oka) – vějířkovitě uspořádané mimické vrásky zevního očního koutku. Tato látka stimuluje dělení keratinocytů v bazální vrstvě a přispívá k obnovení hustoty pokožky.

Dle tvrzení výrobce by se měly vrásky vyhladit již po několika hodinách a několik málo dnů po ukončení aplikace by měly být díky svému rekonstrukčnímu účinku vrásky stále viditelně zmírněny. Vyhlazuje také dlouhodobě kožní reliéf a posiluje soudržnost pokožky.

 

Undaria Pinnatifida Extract – extrakt Wakame

            U mladých žen tvoří vysoké lícní kosti a zužující se brada tzv. trojúhelník krásy. S věkem vstupují geny, které kódují syntézu dermálních strukturních molekul (elastin, kolagen a kyselina hyaluronová) do „spací fáze“. Pokožka ztrácí svou strukturu a pevnost a zvýrazňuje vrásky. Zvýraznění nosních rýh a vrásek okolo úst způsobuje zahořklý výraz ve tváři.

Wakame extrakt (Undaria pinnatifida) reaktivuje 14 genů zapojených do restrukturalizace extracelulární matice tohoto trojúhelníku. Výrobce uvádí, že po 14 dnech je viditelný anti-aging efekt při použití krému 2x denně. Tato látka se získává z hnědé řasy Undaria pinnatifida, nazývaná také Wakame. Pěstuje se v chráněné oblasti ústí řeky Rance (Bretaň, Francie) na systému ponořených lan.

Dle klinického testu výrobce tento extrakt výrazně snižuje průměrně objem vrásek na ploše čela o 23,8 %, snižuje objem a plochu nosních rýh a vrásek okolo úst po 14 dnech používání 2x denně. Prodloužení účinku po 28 dnech snižuje objem nosních rýh a vrásek o 18 %.

 

Co je extracelulární matrice?

Extracelulární matrice se skládá ze série molekul, které tvoří síť. Důležitou roli hrají tři makromolekuly, které strukturují tuto matrici:

Vývoj vrásek je způsoben dezorganizací matrice. Molekulární syntéza je řízena našimi geny. Snížení genové aktivity s věkem má za následek snížení množství a kvality produkovaných molekul. Boj proti stárnutí proto zahrnuje reaktivaci genů za účelem opětovného obnovení sítě extracelulární matrice.

 

Diamond Powder – extrakt z Diamantu

Tripeptide-1 – biomimetický peptid

            Kollaren je biomimetický peptid, který zvyšuje pevnost pokožky aktivací syntézy proteinů, jako je kolagen, elastin, fibronektrin a laminin.

Stimuluje tvorbu kolagenu I (+305 %)a III (+105 %) a syntézu elastinu (+15 %), který je zodpovědný za udržování pružnosti pokožky. Podporuje obnovu tkáně a biomechanické vlastnosti pokožky.

Je perfektním nástrojem v boji proti procesu stárnutí, ke snížení vzhledu ochablé kůže, vrásek a dalším projevům stárnutí pokožky. Je také účinný v boji proti akné, studie uvádí, že viditelné výsledky jsou patrné již do 4 týdnů.

Stárnutí kůže je ovlivněno několika faktory, včetně genetiky, UV záření, mechanického stresu, hormonálních změn, znečištění a metabolickými procesy. Dohromady tyto faktory vedou ke kumulativním změnám vzhledu a struktury kůže, jako je křehkost, ztráta pevnosti a pružnosti, ztenčení pokožky, výskyt vrásek a pomalejší hojení kůže.

 

Co je to biomimetika a co jsou to peptidy?

Biomimetika je vědní obor, který se zabývá napodobováním přírodních materiálů a struktur. Zkoumá principy přírody a tyto poznatky využívá při řešení problémů. Peptid je chemická sloučenina organického původu, která vznikla spojením několika aminokyselin.  Jsou to nejen významné stavební kameny, ale také látky regulující biochemické procesy v kůži. Mají velmi silný účinek proti stárnutí a nacházejí uplatnění také v oblasti léčby kožních onemocnění. Přírodní peptidy jsou získávané např. z rýše, keratinu a sóji. Získávání těchto látek je ale velmi nákladné a navíc jsou nestabilní. Proto se vyrábějí peptidy syntetické – biomimetické peptidy.

Biomimetické peptidy jsou vědecky vyvinuté ingredience, které jsou inspirovány přírodou a dokonale napodobují látky, které se přirozeně nachází v pokožce. Nejnovější technologie umožňují dosažení jejich vysoké účinnosti při zachování absolutní bezpečnosti, vynikající snášenlivosti a kompatibility.

 

Sodium Carageenan – hydratační látka Hydranov

            Hydranov je látka s novým pohledem na hydrataci pleti. Původ je v červené mořské řase Furcellaria lumbricalis – Rozsochatka žížalová.Působí podobně jako kyselina hyaluronová tak, že váže molekuly vody na povrchu pokožky, ale je i jejím aktivátorem, protože stimuluje produkci epidermální kyseliny hyaluronové. Posiluje nejen přirozený hydratační faktor pokožky, ale i její soudržnost díky zvýšení produkce ceramidů. Hydratace je proto rychlejší a vyšší a dochází také k restrukturalizaci pleti.

Maris Sal – mořská sůl

Piper Nigrum Seed Oil – esenciální olej z černého pepře

Sodium Hyaluronate – kyselina hyaluronová nízkomolekulární i vysokomolekulární

Tocopherol – vitamín E

Sodium Levulinate, Sodium Anisate – antimikrobiální organické kyseliny

Cetyl Palmitate – strukturní vosk

Cellulose Gum – zahušťovadlo na bázi celulózy

Sorbitan Palmitate – přírodní emulgátor

Xanthan Gum – zahušťovadlo

Sorbitan Oleate – přírodní emulgátor

Dextran – nosič peptidu

Sodium Benzoate, Potassium Sorbate – potravinářské konzervanty, součást extraktů

Phenethyl Alcohol – konzervační látka, součást extraktu

Lactic Acid – kyselina mléčná pro úpravu pH

Parfum – Francouzská parfémová kompozice

Glyceryl Caprylate – antimikrobiální látka

Sodium Phytate – chelatační látka přírodního původu

Alcohol – součást chelatačního činidla- minimální koncentrace

Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate – možné senzibilizující látky z parfému i esenciálního oleje

 

Ingredients: Aqua, Butyrospermum Parkii Butter, Argania Spinosa Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Squalane, Glyceryl Stearate, Propanediol, Glycerin, Cetyl Alcohol, Microcrystalline Cellulose, Isoamyl Laurate, Caprylic/Capric Triglyceride, Jojoba Esters, Sucrose Stearate, Sucrose Tristearate, Butylene Glycol, Opuntia Ficus-Indica Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Wax, Acacia Decurrens Flower Wax, Tripeptide-1, Undaria Pinnatifida Extract, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Canarium Luzonicum Gum Oil, Diamond Powder, Cellulose Gum, Sodium Levulinate, Xanthan Gum, Sodium Anisate, Cetyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Sorbitan Palmitate, Polyglycerin-3, Sorbitan Oleate, Acacia Senegal Gum, Parfum, Glyceryl Caprylate, Tocopherol, Sodium Phytate, Alcohol,  Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Lactic Acid, Dextran, Benzyl Benzoate, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

0 ks
Košík: 0
0 ks
  • Sdílet
  •  
  •