Doprava zdarma při nákupu nad 2 000 Kč

O NÁS

O NÁS

příběh kosmetiky Elemi začal v době, kdy jsem se dostala do zralého věku a začala se zamýšlet nad tím, jak vlastně pečuji o svoji pleť. Jako většina žen mé generace jsem se hojně opalovala a používala jen těch pár prostředků, které nabízely naše socialistické obchody, stejně tak pleťové krémy, či vlasové přípravky. A s přibývajícími léty to na mé pleti bylo znát.

Ponořila jsem se tedy do existující nabídky přírodní a bio kosmetiky a poprvé se začala vážněji zabývat složením produktů. Překvapilo mne, že i produkty označené jako přírodní ve skutečnosti často obsahovaly řadu chemických, dokonce i vysloveně škodlivých látek. Spoustu takových produktů jsem vyhodila do koše, nebo vůbec nekoupila a přemýšlela, co s tím. Zvítězilo rozhodnutí pustit se pro mne dosud neznámou cestou. Začala jsem spolupracovat s profesionální chemickou inženýrkou na vývoji receptur vlastních produktů, takže přesně vím, co obsahují.

Tak vznikla značka Elemi, pro jejíž název byl inspirací stálezelený strom rostoucí v oblasti tropů. Z jeho pryskyřice se získává esenciální olej, který v aromaterapii patří k harmonizujícím esencím. Původ názvu elemi je arabský, v překladu „nahoře a dole“, odkazuje tedy k vlivu fyzickému i duchovnímu.

U každého svého produktu se vždy snažím osvětlit, co která složka znamená a jakou roli hraje. U mne tedy vždy přesně víte, co své pleti dopřáváte. Používám pouze látky, které neškodí organismu ani pleti, proto v mé kosmetice nikdy nenajdete ani stopu po sulfátech, parabenech či silikonech. Veškerá barviva používám pouze v potravinářské kvalitě. Abych přinesla i něco nového a neokoukaného, jako aktivní látky jsem zvolila extrakty z drahých kamenů.

Mám slabost pro krásné vůně, proto jsem neodolala a rozhodla se každému svému přírodnímu produktu dopřát elegantní a nevtíravé vůně francouzského parfému. Voňavý zážitek v mé kosmetice vždy ještě umocňují přírodní esenciální oleje.

Mám radost z každého pozitivního ohlasu. Překvapilo mne, kolik zákazníků a zákaznic pocítilo díky mým produktům úlevu po dlouholetých potížích se suchou pokožkou, například v důsledku užívání léků. Skutečnou poctu pro mne znamenal ohlas od lékařů a sester ze specializovaného oddělení Fakultní nemocnice v Plzni, jimž jsem v období covidu věnovala své krémy a mýdla. Napsali mi, že mé produkty byly jedinými přípravky, které jejich rukám ulevily od pálení a suchosti, způsobené dlouhodobým používáním dezinfekčních gelů.

Každý den se těším, že použiju své mýdlo, lotion, krém, či sérum. Vždy je to pro mne chvilka potěšení a radosti. Budu ráda, když takové chvíle budete s mými produkty zažívat i Vy.    

S láskou Vaše

Zuzana