NOČNÍ KRÉM DIAMOND – 50 ml

 

Butyrospermum Parkii Butter – Bambucké máslo v bio kvalitě

Argania Spinosa Kernel Oil – Arganový olej v bio kvalitě

Prunus Amygdalus Dulcis Oil – Mandlový olej

Squalane – Skvalan z oliv

Glyceryl Stearate - emulgátor

Propanediol – hydratační látka původem z kukuřice

Glycerin – humektant , nosič přírodní konzervace

Cetyl Alcohol – strukturní vosk

Microcrystalline Cellulose – zahušťovadlo na bázi celulózy

Isoamyl Laurate – lehký olejový emolient

Caprylic/Capric Triglyceride – olejový emolient původem z kokosového oleje

Jojoba Esters – jojobové estery pro lehký film

Sucrose Stearate – přírodní emulgátor

Sucrose Tristearate – přírodní emulgátor

Butylene Glycol – nosič peptidu

Opuntia Ficus-Indica Seed Oil – Opunciový olej v bio kvalitě

Helianthus Annuus Seed Wax – Slunečnicový vosk

Acacia Decurrens Flower Wax – Mimózový vosk

Kollaren - Tripeptide-1 – biomimetický peptid

Kollaren je biomimetický peptid, který zvyšuje pevnost pokožky aktivací syntézy proteinů, jako je kolagen, elastin, fibronektrin a laminin.

Stimuluje tvorbu kolagenu I (+305 %)a III (+105 %) a syntézu elastinu (+15 %), který je zodpovědný za udržování pružnosti pokožky. Podporuje obnovu tkáně a biomechanické vlastnosti pokožky.

Je perfektním nástrojem v boji proti procesu stárnutí, ke snížení vzhledu ochablé kůže, vrásek a dalším projevům stárnutí pokožky. Je také účinný v boji proti akné, studie uvádí, že viditelné výsledky jsou patrné již do 4 týdnů.

Stárnutí kůže je ovlivněno několika faktory, včetně genetiky, UV záření, mechanického stresu, hormonálních změn, znečištění a metabolickými procesy. Dohromady tyto faktory vedou ke kumulativním změnám vzhledu a struktury kůže, jako je křehkost, ztráta pevnosti a pružnosti, ztenčení pokožky, výskyt vrásek a pomalejší hojení kůže.

 

Co je to biomimetika a co jsou to peptidy?

Biomimetika je vědní obor, který se zabývá napodobováním přírodních materiálů a struktur. Zkoumá principy přírody a tyto poznatky využívá při řešení problémů. Peptid je chemická sloučenina organického původu, která vznikla spojením několika aminokyselin.  Jsou to nejen významné stavební kameny, ale také látky regulující biochemické procesy v kůži. Mají velmi silný účinek proti stárnutí a nacházejí uplatnění také v oblasti léčby kožních onemocnění. Přírodní peptidy jsou získávané např. z rýže, keratinu a sóji. Získávání těchto látek je ale velmi nákladné a navíc jsou nestabilní. Proto se vyrábějí peptidy syntetické – biomimetické peptidy.

Biomimetické peptidy jsou vědecky vyvinuté ingredience, které jsou inspirovány přírodou a dokonale napodobují látky, které se přirozeně nachází v pokožce. Nejnovější technologie umožňují dosažení jejich vysoké účinnosti při zachování absolutní bezpečnosti, vynikající snášenlivosti a kompatibility.

Undaria Pinnatifida Extract – extrakt Wakame

            U mladých žen tvoří vysoké lícní kosti a zužující se brada tzv. trojúhelník krásy. S věkem vstupují geny, které kódují syntézu dermálních strukturních molekul (elastin, kolagen a kyselina hyaluronová) do „spací fáze“. Pokožka ztrácí svou strukturu a pevnost a zvýrazňuje vrásky. Zvýraznění nosních rýh a vrásek okolo úst způsobuje zahořklý výraz ve tváři.

Wakame extrakt (Undaria pinnatifida) reaktivuje 14 genů zapojených do restrukturalizace extracelulární matice tohoto trojúhelníku. Výrobce uvádí, že po 14 dnech je viditelný anti-aging efekt při použití krému 2x denně. Tato látka se získává z hnědé řasy Undaria pinnatifida, nazývaná také Wakame. Pěstuje se v chráněné oblasti ústí řeky Rance (Bretaň, Francie) na systému ponořených lan.

Dle klinického testu výrobce tento extrakt výrazně snižuje průměrně objem vrásek na ploše čela o 23,8 %, snižuje objem a plochu nosních rýh a vrásek okolo úst po 14 dnech používání 2x denně. Prodloužení účinku po 28 dnech snižuje objem nosních rýh a vrásek o 18 %.

Co je extracelulární matrice?

Extracelulární matrice se skládá ze série molekul, které tvoří síť. Důležitou roli hrají tři makromolekuly, které strukturují tuto matrici:

Kolagen, který dodává pevnost v tahu
Elastin, elastická vlákna, která mají tendenci se shlukovat k sobě a zajišťují elasticitu
Kyselina hyaluronová, váže se na kolagenová vlákna a pomáhá udržovat integritu matrice

Vývoj vrásek je způsoben dezorganizací matrice. Molekulární syntéza je řízena našimi geny. Snížení genové aktivity s věkem má za následek snížení množství a kvality produkovaných molekul. Boj proti stárnutí proto zahrnuje reaktivaci genů za účelem opětovného obnovení sítě extracelulární matrice.

 

Panthenol – známá zklidňující látka

Sodium Hyaluronate – kyselina hyaluronová nízkomolekulární i vysokomolekulární

Canarium Luzonicum Gum Oil – esenciální olej z Elemi

Diamond Powder – extrakt z diamantu

Cellulose Gum – zahušťovadlo na bázi celulózy

Sodium Levulinate, Sodium Anisate – antimikrobiální organické kyseliny

Xanthan Gum – zahušťovadlo

Cetyl Palmitate – strukturní vosk

Cetearyl Alcohol – strukturní vosk

Sorbitan Palmitate – přírodní emulgátor

Polyglycerin-3 - emolient

Sorbitan Oleate – přírodní emulgátor

Acacia Senegal Gum – arabská guma

Parfum – Francouzská parfémová kompozice

Glyceryl Caprylate – antimikrobiální látka

Tocopherol – Vitamín E

Sodium Phytate – chelatační látka přírodního původu

Alcohol – součást chelatačního činidla- minimální koncentrace

Sodium Benzoate, Potassium Sorbate – potravinářské konzervanty, součást extraktů

Lactic Acid – kyselina mléčná pro úpravu pH

Dextran – nosič peptidu

Benzyl Benzoate, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool - možné senzibilizující látky z parfému i esenciálního oleje

Ingredients: Aqua, Butyrospermum Parkii Butter, Argania Spinosa Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Squalane, Glyceryl Stearate, Propanediol, Glycerin, Cetyl Alcohol, Microcrystalline Cellulose, Isoamyl Laurate, Caprylic/Capric Triglyceride, Jojoba Esters, Sucrose Stearate, Sucrose Tristearate, Butylene Glycol, Opuntia Ficus-Indica Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Wax, Acacia Decurrens Flower Wax, Tripeptide-1, Undaria Pinnatifida Extract, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Canarium Luzonicum Gum Oil, Diamond Powder, Cellulose Gum, Sodium Levulinate, Xanthan Gum, Sodium Anisate, Cetyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Sorbitan Palmitate, Polyglycerin-3, Sorbitan Oleate, Acacia Senegal Gum, Parfum, Glyceryl Caprylate, Tocopherol, Sodium Phytate, Alcohol,  Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Lactic Acid, Dextran, Benzyl Benzoate, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

0 ks
Košík: 0
0 ks
  • Sdílet
  •  
  •