O nás

Vše začalo před čtyřmi lety přečtením knihy Doba jedová. V této knize se autoři zabývali mimo jiné škodlivými látkami v kosmetice. Začala jsem si více všímat složení kosmetických výrobků, které jsem kupovala a nestačila se divit, jaké chemické koktejly všichni každodenně používáme. Výrobky označené jako „přírodní“ zpravidla vůbec přírodní nejsou, jelikož definici slova přírodní neupravuje legislativa. Spousta „přírodní“ kosmetiky, kterou jsem koupila pro zkoušení, letěla do koše. Musím ale přiznat, že i některá opravdu přírodní. Hledala jsem prostě, co mi nejlépe vyhovuje. Je to opravdu tak, neexistuje nějaká alternativa?

A tak jsem začala vyvíjet kosmetické přípravky s ohleduplností k člověku, zvířatům a přírodě. Cesta to nebyla jednoduchá, jak jsem si možná na začátku představovala. Hodiny, dny, měsíce zkoušení, špatných pokusů, vyhozených vzorků. Někdy mě to až odrazovalo. První povedené kousky však mé okolí i mě samotnou nadchly. V tu chvíli mně napadlo: proč nezkusit výrobu pod vlastní značkou ELEMI…

To mně přivedlo k vlastnímu vývoji kosmetických produktů. Byla to pro mne nesmírná výzva. Po nějaké době jsem vyráběla vlastní produkty, které jsem s úspěchem testovala na rodině a přátelích. Pak přišel nápad s prodejem kosmetiky pod vlastní značkou ELEMI…

Na cestě však stály další výzvy. Výběr kvality surovin, bezpečnostní schvalování, výroba, výběr obalů. Vše jsem vybojovala a za kvalitu ručím a stojím si za ní. Všechny produkty jsou ze složek přírodního původu, jen jsem nemohla odolat krásným francouzským parfémům a svěžím barvám. Příjemná vůně linoucí se v koupelně a těšení se na chvilku, až svou pleť ošetřím voňavým krémem, převládla. Voňavý zážitek je vždy ještě umocněn přírodním esenciálním olejem a barviva používám v potravinářské kvalitě. To platí i pro některé obsažené konzervanty. Abych přinesla do produktů i něco nového, neokoukaného, nabízíme jako aktivní látky extrakty z pravých drahých kamenů. Možná i Vy budete vybírat podle nich. Příroda je mocná a drahý kámen je toho zářnou ukázkou.

Snažíme se u každého produktu osvětlit, co jednotlivá složka znamená a její význam v produktu, takže u nás víte, čím se mažete. Už teď se těším na uvedení dalších a dalších produktů, které mám teď v hlavě anebo už je testujeme. Vše ale potřebuje svůj čas. Můžu ale slíbit, že po každé, když se k nám vrátíte, čeká Vás něco nového!

Vaše

Zuzana – ELEMI

 

0 ks
Košík: 0
0 ks
  • Sdílet
  •  
  •